e-figura.pl|Suplementacja|Mass Attack Red – najlepszy suplement na masę? Sprawdzamy skład!

Mass Attack Red – najlepszy suplement na masę? Sprawdzamy skład!

Data aktualizacji 05.03.2022

Przeczytasz w 6 minut

Mass Attack Red – najlepszy suplement na masę? Sprawdzamy skład!

Mass Attack Red to jeden z tych suplementów dla sportowców, który jest popularniejszy niż sama siłownia. Zaliczamy go do gainerów – odżywek dla tych osób, które chcą nabrać mięśni, a mają problemy z przytyciem. Mass Attack – skład warto wziąć pod lupę, by odkryć co stoi za jego osławioną skutecznością. No właśnie – skutecznością, czy może tylko imponującą etykietą? Przeczytaj!

Mass Attack – uwaga na wersje!

Na wstępie musisz wiedzieć, że na rynku dostaniesz Mass Attack Red i Mass Attack Black. W tym artykule zajmiemy się wersją czerwoną.

Powód jest prosty – jeśli wejdziesz na stronę producenta Mass Attack, ,,zaatakuje” Cię właśnie Red. To on jest w tej chwili flagowcem reklamowanym jako ,,Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej”..

Black i Red różnią się składem oraz makro. W Sieci znajdziesz także starsze artykuły recenzenckie, zajmujące się właśnie Black. Przeczytasz w nich co innego – nie bądź zdziwiony, to nie błąd.

mass attack skład efekty

Kilka informacji o Mass Attack Red

Mass Attack – skład. Makroskładniki i ilość substancji

Mass Attack Red zawiera w składzie 18 substancji – brzmi imponująco, prawda? W 100 gramach produktu znajduje się 20 gramów białka – to w przeliczeniu tyle ile w 100 gramów piersi z kurczaka. Do tego dochodzi .68 gram węglowodanów oraz 2,52 gramy tłuszczu

Kaloryczność? Jak to zawsze w przypadku gainerów, dość wysoka. 100 gramów dostarcza 376 kcal. Zawartość soli jest niewielka.

Porcja gainera rekomendowana przez producenta to 50 gramów.

Mass Attack – skład. Dodatek kreatyny

W 100 gramach Mass Attack znajduje się 6 gram kreatyny. Tej ,,królowej suplementów na masę” nie trzeba przedstawiać!

Kreatyna zwiększa możliwości wysiłkowe, poprawia nastrój, a jej zdolności anaboliczne przeszły do legendy. Jako że porcja suplementu to 50 gram, dostarczamy z nią 3 gramy kreatyny. To wystarczająca ilość (chociaż w dolnej granicy normy), by organizm pozostał wysycony kreatyną i faktycznie zwiększył swoje możliwości. Co do tego, że kreatyna działa, wątpliwości od lat nie ma.

mass attack gainer badania

W MA jest kreatyna… ale równie dobrze można suplementować ją osobno lub w innym suplemencie. Ten argument producenta nie jest do końca trafiony.

Mass Attack gainer – dodatek BCAA

W Mass Attack kolejne trzy miejsca zajmuje walina, leucyna i izoleucyna. To aminokwasy niezwykle przydatne dla budowy masy mięśniowej. Często przyjmujemy je w osobnych produktach – kompleksach aminokwasowych BCAA.

Nie ma sensu dokładnie tutaj omawiać działania poszczególnych aminokwasów – na Sport Odżywki znajdziesz artykuły na ich temat. Zaznaczmy tylko, że to dodatek na plus dla tego gainera. Faktycznie pomaga w rozbudowie muskulatury.

Spójrzmy jednak na zawartość BCAA w Mass Attack. Jedna porcja preparatu dostarcza 2,5 gram leucyny i po 1,25 gram waliny oraz izoleucyny. To mniej niż to co oferują kompleksy aminokwasowe.

Cytrulina i arginina w Mass Attack

Cytruliny i argininy także nie trzeba specjalnie prezentować zaznajomionym z tematem odżywek. To naturalne związki – boostery tlenku azotu. Przyjęte przed treningiem zwiększają szanse na pompę mięśniową.

Jedna porcja, czyli 50 gram gainera, dostarcza po 1 gramie cytruliny i argininy. W przedtreningówkach mających za główne zadanie pomoc w ,,spompowaniu się”, zawartość cytruliny i argininy jest dużo większa…

Oczywiście, Mass Attack nie przedstawia siebie jako ,,suplement na pompę”, ale i tak warto zaznaczyć, żeby w tej kwestii nie spodziewać się cudu na treningu.

Hydrolizowany kolagen

Porcja Mass Attack Red dostarcza też 5 gramów kolagenu. Kolagen ma za zadanie głównie wspierać stawy sportowca. Taka ilość wpisuje się w ogólne sportowe zalecenia co do suplementacji kolagenu. Następny punkt!

Tauryna – co robi?

Producent podaje, że 50-gramowa porcja Mass Attack dostarcza także 4 gramy tauryny. Ten siarkowy aminokwas uczestniczy w różnych procesach zachodzących w organizmie – w tym odpowiedzialnych za przyrost mięśni. Pomaga w transporcie kreatyny do tkanki mięśniowej, co maksymalizuje działanie ,,królowej suplementów”.

Poza tym, tauryna jest neuroprzekaźnikiem – poprawia koncentrację, nastrój, oddala myśli o zmęczeniu.

Co do ilości tauryny w suplemencie, nie mamy zastrzeżeń. Jest wystarczająco duża, by faktycznie ,,coś dała”.

Mass Attack – skład dopełniony witaminami, minerałami i…

To tyle ze ,,sportowych składników” Mass Attack Red. Poza wymienionymi, w suplemencie znajdziesz moc witamin z grupy B, przeciwutleniaczy oraz minerałów. Naliczyliśmy ich 17. Porcja suplementu ma dostarczać po 20% Referencyjnej Wartości Spożycia każdego z nich.

Witaminy C, E, A to potężne antyoksydanty. Cynk, siarka, żelazo, selen, jod i mangan też nie zmarnują się u sportowca. Wszystkie osiem witamin z grupy B? Super – osoby budujące masę bardzo ich potrzebują.

Skład jest dopełniony barwnikami i aromatami mającymi nadać produktowi smaku. Najlepiej po prostu rzuć okiem na listę:

mass attack gainer skład

Zanim się zdziwisz – według producenta, Mass Attack Red to ,,unikalne połączenie 18 składników”. Na etykiecie jest ich więcej. Producent przyjął po prostu inną klasyfikację i nie liczył wszystkiego po kolei, albo do unikalnego połączenia zaliczył określoną grupę + mniej unikalną… Nie kłóćmy się o liczby w marketingowych hasłach, a patrzmy na tabele.

Główny problem składu MA

Opinie o Mass Attack Red jak i wersji Black są podzielone… Niestety, obietnice niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością. Rzućmy okiem na to co, według producenta, daje Mass Attack.

mass attack skład wersja red

120% wzrostu? Brzmi dobrze…

120% wzrostu siły mięśni w porównanu do innych produktów. Niestety jednak, poza takim wykresem, nie znajdziemy na stronie producenta informacji o badaniach skuteczności i tym jakie ,,inne produkty” zostały w tyle za Mass Attack…

Wróćmy na chwilę do makroskładników. Porcja Mass Attack Red dostarcza 10 gram białka, sporo cukru, trochę aminokwasów, cytruliny, argininy i kreatyny. Dla dopełnienia mamy kolagen, taurynę i długą listę witamin oraz minerałów.

Biorąc pod uwagę, że producent zaleca branie Mass Attack Red po treningu, ilość białka jest zdecydowanie za mała. Więcej znajdziemy w pierwszym-lepszym batonie proteinowym. Białko pochodzi z koncentratu WPC – najpopularniejszej opcji, tańszej niż izolat czy hydrolizat.

Cytrulina i arginina nie występują w dużej ilości. Jako że produkt z założenia ma być stosowany po ćwiczeniach, na pewno nie mają nam dać pompy mięśniowej. Są za to bardzo ,,sportowymi” związkami, rzucającymi się w oczy. Podobnie zresztą z dodatkiem BCAA.

Tauryna i kolagen? Przydatne, chociaż (jak wskazują na forach sportowych), są tanie i mają przede wszystkim dobrze wyglądać. Trzeba je zaliczyć na plus dla tego suplementu, ale… No właśnie. Tauryna i kolagen to nic wyjątkowego, czego nie oferowałyby inne odżywki.

Długa lista witamin i minerałów to niby zawsze plus, ale znowu – ich ilość jest mała. 20% RWS opracowywanego na podstawie potrzeb ,,przeciętnego Kowalskiego” prawdopodobnie nie zrobi wrażenia na ciele bardzo aktywnej osoby, mającej zwiększone zapotrzebowanie.

Mass Attack – cena

Duża jest za to cena. Opakowanie na 30 porcji kosztuje grubo ponad 100, a nawet 130 złotych. Na plus jest gratisowy plan dietetyczny, opracowany na podstawie ankiety wypełnionej przez kupującego. Nie dotarliśmy niestety do opinii na temat jego jakości i faktycznego zindywidualizowania.

Czy warto? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Nie zachęcamy, nie odwodzimy – przedstawiamy jak to wygląda na podstawie danych przedstawionych przez samego producenta.

 

Mass Attack popełnił częsty błąd – dużo składników, które dobrze wyglądają, ale w niewielkich ilościach, dających w praktyce mniej niż spodziewa się kupujący. Miłym dodatkiem jest za to plan dietetyczny. Chcesz spróbować na sobie? To Twoja decyzja – efektami możesz podzielić się z nami na Facebooku oraz Instagramie!

Wszystkie fotografie i informacje o składzie pochodzą z oficjalnej strony producenta. Stan na 03 marca 2022 roku.

Mogą Ci się spodobać

Suplementy na redukcję – jakie wybrać?

Data aktualizacji 04.03.2024

Przeczytasz w 10 minut

Suplementacja na redukcję nie załatwi za Ciebie wszystkiego, ale jest […]

Suplementy na siłownię – po co opłaca się sięgnąć?

Data aktualizacji 11.01.2024

Przeczytasz w 11 minut

Wybierasz się do klubu fitness, by wreszcie popracować nad sylwetką […]

Bezpieczeństwo i jakość suplementów diety – na co zwrócić uwagę

Data aktualizacji 16.06.2023

Przeczytasz w 3 minut

Bezpieczeństwo i jakość suplementów diety odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu […]

Jakie witaminy na wzmocnienie organizmu? Broń się przed chorobami!

Data aktualizacji 11.01.2023

Przeczytasz w 7 minut

Twoje ciało codziennie ściera się z niezliczonymi zagrożeniami. Bakterie, wirusy, […]

Ile witaminy C dziennie? Aktualne badania i witamina C w praktyce

Data aktualizacji 14.12.2022

Przeczytasz w 4 minut

Kwas askorbinowy od dawien dawna budzi kontrowersje wśród badaczy. Przez […]

Suplementy na wypadanie włosów i porost nowych – jakie brać?

Data aktualizacji 14.12.2022

Przeczytasz w 7 minut

Mocne, gęste włosy to niezaprzeczalny atrybut urody. Niestety, dietetyczne braki, […]

Kwasy omega -3, -6, -9 – czym się różnią i jaki suplement wybrać?

Data aktualizacji 23.11.2022

Przeczytasz w 8 minut

O kwasach tłuszczowych, ich wpływie na mózg, serce, regenerację mięśni […]

Naturalne probiotyki na jelita – 10 najlepszych produktów

Data aktualizacji 15.11.2022

Przeczytasz w 7 minut

Jak wspomóc pracę jelit? Dostarczając im najbardziej wartościowej żywności! Nie […]

Prebiotyki a probiotyki i synbiotyki – czym to się różni?

Data aktualizacji 15.11.2022

Przeczytasz w 5 minut

Przeciętny Kowalski wie, że probiotyki prebiotyki to coś na jelita… […]

Kreatyna w tabletkach czy w proszku – co lepsze?

Data aktualizacji 08.11.2022

Przeczytasz w 3 minut

Kreatyna – dobra, tania i bezpieczna… a jaka najlepsza? Na […]

Suplementy na sen – co Ci się przyda, gdy nie możesz zasnąć?

Data aktualizacji 04.11.2022

Przeczytasz w 7 minut

Dobry sen jest podstawą regeneracji pomiędzy treningami, ale przede wszystkim, […]

Czy zielona herbata odchudza? Badania i praktyka

Data aktualizacji 25.10.2022

Przeczytasz w 6 minut

Zielona herbata na odchudzanie to zdecydowanie najpopularniejszy dietetyczny wspomagacz. Jej […]

Piperyna na odchudzanie. Brać czy nie? Badania

Data aktualizacji 18.10.2022

Przeczytasz w 6 minut

Piperyna – właściwości tego związku dały mu stałe miejsce w […]

Niedobór witamin – jak sprawdzić czy Cię dotyczy?

Data aktualizacji 13.10.2022

Przeczytasz w 6 minut

Niedobory witamin i minerałów czasem dotyczą nawet osób, które odżywiają […]

Suplementy na zmęczenie – co może się przydać, gdy masz DOŚĆ?

Data aktualizacji 29.09.2022

Przeczytasz w 6 minut

Intensywny tryb życia, treningi do ostatniego tchu, stres i niedosypianie […]

Co ma najwięcej witaminy C? 10 najlepszych źródeł (bez cytryny)!

Data aktualizacji 19.09.2022

Przeczytasz w 7 minut

Witamina C to zdecydowanie najpopularniejsza witamina na świecie – zadbały […]

Błonnik witalny – po co i jak go stosować na co dzień?

Data aktualizacji 26.08.2022

Przeczytasz w 6 minut

Błonnik witalny to jeden z najpopularniejszych naturalnych suplementów diety. Dostaniesz […]

Odżywka białkowa – co daje, a czego nie? Komu się przyda?

Data aktualizacji 22.08.2022

Przeczytasz w 5 minut

Mimo powszechnej popularności białek w proszku, wokół nich wciąż krążą […]

Magnez w jedzeniu – 10 źródeł i inspiracji kulinarnych z nimi

Data aktualizacji 03.08.2022

Przeczytasz w 7 minut

Magnez – jeden z kluczowych pierwiastków w organizmie. Przyjmuje się, […]

Jakie suplementy na masę wybrać? Poradnik

Data aktualizacji 27.07.2022

Przeczytasz w 11 minut

Wchodzisz do sklepu z odżywkami i widzisz… suplementy. Na masę, […]

Chlor – pierwiastek nie tylko do basenu! Co robi chlor w organizmie i skąd go brać?

Data aktualizacji 22.07.2022

Przeczytasz w 5 minut

Chlor w organizmie to jeden z wielu niedocenionych kolegów magnezu, […]

Kre-alkalyn – lepszy od monohydratu, czy tylko droższy?

Data aktualizacji 21.07.2022

Przeczytasz w 6 minut

Kreatyna – skuteczna, bezpieczna i tania… lub wcale nie tania. […]

Kwas foliowy – na co wpływa u sportowców i w czym jest witamina B9?

Data aktualizacji 14.07.2022

Przeczytasz w 6 minut

Suplementacja kwasu foliowego kojarzy się w pierwszej kolejności z planowaniem […]

Spirulina, chlorella, mieszanka – co najlepsze?

Data aktualizacji 13.07.2022

Przeczytasz w 11 minut

Suplementacja algami nie traci na popularności. Nic dziwnego – jest […]

Hiperwitaminoza – przedawkowanie witamin. Przeczytaj zanim złapiesz za suplement!

Data aktualizacji 13.07.2022

Przeczytasz w 9 minut

Dawka czyni truciznę – to powiedzenie bezbłędnie sprawdza się w […]

Żelatyna na stawy dla sportowców – czy galaretki na stawy naprawdę działają?

Data aktualizacji 12.07.2022

Przeczytasz w 6 minut

Żelatyna na stawy? Co to za pomysł?! Cóż – wcale […]

Kwas D-asparaginowy DAA – czy jego suplementacja coś daje?

Data aktualizacji 08.07.2022

Przeczytasz w 5 minut

DAA to suplement, o którym w ostatnich latach mówi się […]

Potas w organizmie – za co odpowiada? Groźne skutki niedoboru i potas w jedzeniu

Data aktualizacji 07.07.2022

Przeczytasz w 7 minut

Potas w organizmie to jeden z najistotniejszych pierwiastków. Nie chodzi […]

Kawa, guarana czy kofeina syntetyczna – co pobudza najlepiej?

Data aktualizacji 29.06.2022

Przeczytasz w 5 minut

Solidna porcja kofeiny niejednemu już uratowała trening. Nie powinno się […]

Witamina C a mięśnie, zdrowie i sport – tego o niej nie wiesz!

Data aktualizacji 24.06.2022

Przeczytasz w 7 minut

Jeśli zapytasz losowa osobę na ulicy, jakie są właściwości witaminy […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close