Bolero to kolejny dodatek do diety sportowca, który od dłuższego czasu nie traci na popularności. Jego użytkownicy chętnie dzielą się relacjami ze stosowania, opiniami o smakach i opłacalności. Nazwa ,,bolero” nie mówi wiele – chętnie wyjaśnimy co za nią stoi! Przeczytaj!
Bolero do wody – co to jest?
Popularne w ostatnim czasie Bolero to… po prostu napój. Nie jest to jednak klasyczny izotonik w butelce, a napój instant do rozpuszczenia w wodzie. Producent sprzedaje go w formie saszetek o gramaturze 9 gramów, 3 gramy ale i sporych stugramowych paczkach. Proszek zalewamy wodą i gotowe!
Wielu dorosłych dzisiaj sportowców pamięta kultowe oranżady w saszetkach – będąc dziećmi chętnie wcinaliśmy je bez rozpuszczania! Bolero jest właśnie taką nowocześniejszą wersją starej i jakże dobrej oranżady! Sama nazwa oznacza zaś hiszpański taniec ludowy.
Uzupełnianie elektrolitów to warunek długiego, intensywnego treningu bez nieprzyjemnych dolegliwości. Woda mineralna, nawet ta z owocowymi dodatkami, prędzej czy później znudzi się nawet najwytrwalszym wojownikom Matki Natury! W chwilach ciężkiego wysiłku sięgnięcie po porządny izotonik czy po prostu picie o zaskakującym smaku jest jak najbardziej uzasadnione i potrzebne.
Bolero – co z jego składem?
Producent Bolero ma w ofercie izotoniki, herbaty na zimno i różne smaki napojów. Skład nieco się różni w zależności od dokładnej kompozycji. Wszystkie Bolero do wody łączy jednak to, że nie ma w nich cukru. Napoje są słodzone stewią. Poza w zasadzie zerową wartością energetyczną w Bolero znajdziemy także witaminę C.
Co dokładnie znajduje się w składzie Bolero do wody? To samo co znamy z większości napojów zero. Maltodekstryna, sukraloza, fosforany… Czego jednak się spodziewać po piciu w proszku? Oczywiście napój nie jest szkodliwy – został przebadany przez ekspertów i przetestowany w praktyce przez miliony ciekawskich. Sportowcy którym ,,obrzydła” zwykła woda chętnie go piją! Poza tym nadaje się dla bezglutenowców, bezlaktozowców i diabetyków.
Czym wyróżnia się Bolero?
Trzeba przyznać, że próba zawojowania współczesnego rynku napojów wymaga sporej biznesowej odwagi. Niemniej, Bolero się udało – w tej chwili producent sprzedaje miliony saszetek miesięcznie, a startował od lokalnego handlu! Jakim cudem Bolero się ,,przebiło”? Jedno słowo – smaki.
Nie chodzi o to, że saszetki Bolero to raj dla kubków smakowych, ale o to, że wybór wariantów smakowych jest ogromny. Pod koniec 2021 napój można było kupić w 78 smakach a ciągle przybywa nowych.
Nie są to smaki byle jakie – przeglądając oficjalny sklep ciężko nie złapać się za głowę. Wiśnia, truskawka, pomarańcza czy jabłko to oczywiście podstawa. Co jednak powiedzieć na migdałowy, ogórkowy, panna cotta, róża albo ciasto cytrynowe? Jak tu nie spróbować choćby z ciekawości!
Opinie pijących – czy to smaczny i opłacalny napój?
Mając do wyboru taką ilość smaków ciężko prędzej czy później nie trafić na coś dla siebie. Z drugiej strony, jak od razu trafić celnie? Nic dziwnego, że opinie osób które próbowały Bolero bywają bardzo zróżnicowane.
Generalnie Bolero jest oceniane dobrze – praktycznym dowodem jest nieustająca popularność napojów. Często jednak przewija się jeden zarzut – Bolero jest za słodkie. Temu można jednak bardzo łatwo zaradzić. Saszetka 9 gramów jest przewidziana na 1,5 litra gotowego napoju, ale nic nie stoi na przeszkodzie by po prostu dolać więcej wody. I tak właśnie robią fani Bolero – rozcieńczają dopóki smak nie będzie idealny.
Co z opłacalnością? Saszetka klasycznego Bolero kosztuje w oficjalnym sklepie niespełna 2 złote. Zrobimy z niej sporo napoju (przynajmniej 1,5 litra) – wystarczy na cały trening i drogę do domu! Porównując to z cenami marketowych izotoników i ,,kolorowych” napojów, Bolero wydaje się jak najbardziej opłacalne.
Bolero do wody – co to jest? Najprościej ujmując – napój instant w dziesiątkach różnorodnych smaków. To świetny dodatek do wody – nie zawiera cukru, dostarcza nieco witaminy C, nawadnia i przede wszystkim pozwala przełamać napojową rutynę!
Chcesz sie smacznie nawodnić? Oprócz Bolero wypróbuj naszych pomysłów na izotoniki domowej roboty: https://e-figura.pl/jak-zrobic-napoj-izotoniczny-sprawdz-nasze-przepisy/!
Źródło informacji na temat składu i smaków:
Strona producenta Bolero: https://bolero.com/
Oficjalny polski sklep Bolero: https://bolero-napoje.pl