Doskwierają Ci problemy związane z kręgosłupem lub innymi częściami ciała? Za Tobą niejedna kontuzja czy operacja? Dobrym pomysłem może być wizyta u sprawdzonego i polecanego fizjoterapeuty. Zawód ten zrzesza profesjonalistów, którzy znają się jak nikt na napiętych mięśniach, uszkodzonych ścięgnach, pracy z ciałem, która daje niesamowite efekty. Sprawdź, czym jest fizjoterapia oraz w przypadku jakich problemów może pomóc!
Fizjoterapia Lublin to niesamowite wsparcie w licznych dolegliwościach pojawiających się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Stosowana jest także u młodzieży i dzieci, które nierzadko zmagają się z problemami zdrowotnymi w zakresie ruchomości czy zbytniego napięcia mięśni. Fizjoterapia dotyczy mięśni, stawów oraz kości, ale poza tym może wspomóc funkcjonowanie jamy brzusznej, układu oddechowego, narządów płciowych czy układu krążenia.
W jakich dolegliwościach wspomoże pacjenta fizjoterapia?
Dobrze wyspecjalizowany fizjoterapeuta jest w stanie pomóc w takich dolegliwościach, jak:
- wady wrodzone postawy i wady nabyte,
- wady stóp,
- bóle kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych, brzucha, głowy, bioder;
- obrzęki,
- zaburzenia w przepływie limfy i krwi;
- sztywność;
- przykurcze;
- zapalenia tkanek i stawów;
- zmiany zwyrodnieniowe;
- przebyte operacje i zabiegi;
- urazy i kontuzje;
- blizny (poprawa ich elastyczności);
- dolegliwości uroginekologiczne kobiet.
Jak wybrać dobry gabinet fizjoterapii?
W Lublinie działa sporo dobrych jakości gabinetów fizjoterapii. Konkretny wybór będzie zależał od tego, czego oczekuje pacjent, jakiej pomocy szuka. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, co oferuje dany gabinet i jakimi problemami się zajmuje. Jedne mogą specjalizować się w fizjoterapii uroginekologicznej dedykowanej kobietom, inne preferują pracę skupiającą się na fizjoterapii pooperacyjnej, ortopedycznej czy sportowej.
Fizjoterapia — jak wygląda wizyta i jak się przygotować?
Fizjoterapia to leczenie dobierane indywidualnie i zależy od tego, co aktualnie dolega pacjentowi. Dzięki wstępnemu wywiadowi oraz badaniu fizjoterapeuta może dobrać odpowiednią terapię.
Fizjoterapeuci wykorzystują zróżnicowane metody terapii, które polegają głównie na terapii manualnej, zabiegach fizjoterapeutycznych oraz masażach. Tylko regularne wizyty oraz rzetelne wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu jest w stanie przynieść realne efekty. Z pewnością po niedługim czasie zauważysz lepsze samopoczucie oraz znacznie lepszą ruchomość.
Standardowa wizyta fizjoterapeutyczna zwykle nie wymaga żadnych przygotowań. Warto jednak mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, takich jak solidne zastanowienie się nad tym, co faktycznie Ci dolega oraz przypomnienie sobie urazów, jakie miały miejsce w przeszłości. Na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty należy zabrać swoją dokumentację medyczną, by lekarz miał obszerniejszą wiedzę na Twój temat. Więcej na temat rehabilitacji osób starszych, seniorów znajduje się na stronie producenta Elbur – łóżka rehabilitacyjne.
Przed wizytą trzeba pamiętać, by zadbać o higienę osobistą. Dobrze byłoby założyć świeżą bieliznę oraz skarpetki. Jeśli zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej lub w specjalnym gabinecie, może być konieczne obuwie zamienne.