Poszukiwania idealnych suplementów na masę mięśniową nigdy nie ustają! Czy coraz popularniejsza spirulina jest pomocna w kontekście budowania masy mięśniowej? Przeczytaj i dowiedz się, czy spirulina na masę mięśniową faktycznie coś daje!
Co to jest spirulina? Zielone wsparcie dla organizmu
Spirulina to alga hodowana na specjalnych wodnych farmach. Po zebraniu jest suszona w specjalny sposób – przy minimalnym udziale tlenu. Taki sposób pozwala zachować maksimum zawartych w niej dobroczynnych substancji w nienaruszonej formie.
Jej wartości odżywcze są niezwykłe – to niewiarygodnie skuteczny przeciwutleniacz. Kompleksowo wspomaga pracę organizmu, oczyszcza go odciążając w tym zadaniu nerki i wątrobę a bogactwo witamin i minerałów sprzyja uzupełnianiu niedoborów. Spirulina to przebój na rynku suplementów diety – nic dziwnego, że zainteresowali się nią i sportowcy.
Spirulina ma lekko słonawy, wyrazisty smak, który nie każdemu odpowiada. Nie trzeba jednak przyjmować jej samodzielnie. Spirulinę stosuje się głównie do przygotowywania zielonych koktajli. W połączeniu z innymi zdrowymi składnikami pozwala stworzyć interesujące kompozycje smakowe. Na rynku dostępna jest też spirulina w tabletkach.
Czy spirulina na masę faktycznie pomaga w przyroście mięśni? Przekonaj się co może dać Ci jej suplementacja – czytaj dalej!
Spirulina na masę – za co cenią ją sportowcy?
Spirulina dla sportowców zyskała na popularności między innymi dzięki wysokiej zawartości białka. Co ciekawe i niecodzienne w przypadku roślin, jest to białko pełnowartościowe. Z tego powodu weganie chętnie włączają ja do diety w ramach dbania o wysoka podaż protein.
Spirulina na masę może się przydać dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów. Sportowcy są narażeni na niedobór żelaza – tego w spirulinie nie brakuje. Znajdziemy w niej także witaminy z grupy B oraz antyoksydanty. To dobry wybór dla każdej aktywnej osoby, której styl żywienia pozostawia cokolwiek do życzenia.
Dzięki oczyszczaniu organizmu z toksyn ta alga dodaje energii do codziennego życia, ale i do aktywności fizycznej! Trwają badania nad przyjmowaniem spiruliny w celu zwiększenia wydajności treningowej. Wyniki są póki co obiecujące – warto śledzić nowe odkrycia!
W czym jeszcze pomaga spirulina? Profilaktyka chorób układu krążenia, stabilizacja poziomu cukru we krwi, wspieranie regeneracji wątroby – to wszystko właściwości interesujące nie tylko miłośników sportu!
Spirulina na masę – czy warto ją stosować?
Rozważmy kwestię białka. Jego profil aminokwasowy zasługuje na oklaski, ale liczy się również ilość. Spirulina ma na 100 gramów niespełna 60 gramów białka. Brzmi świetnie dopóki nie weźmiemy pod uwagę dziennej dawki.
Optymalna dawka spiruliny nie przekracza 10 gramów. Co prawda osoby bardzo aktywne mogą jej przyjmować nawet do 30 gramów, ale to i tak daje nam nie więcej niż 20 gramów białka dziennie. Czy to dużo dla sportowca? Zdecydowanie nie. Żeby rozważać spirulinę w kontekście codziennego źródła białka trzeba byłoby brać jej bardzo dużo, a to groziłoby z kolei nadmiarem witamin i minerałów.
Spirulina na masę jest warta uwagi z racji swoich ogólnych właściwości. Podwyższa poziom energii i pomaga pozostać w doskonałym zdrowiu każdej osobie narażonej na niedobory. Dzięki detoksykacji skutecznie odciąża wątrobę i nerki, niwelując skutki narażenia na nieprzychylne warunki w środowisku. Sportowcom nie jest obcy stres – sprzymierzeniec wolnych rodników – zużywają masę witamin i minerałów, a spirulina pomaga zwalczyć i rodniki i potencjalne niedobory.
Spirulina to wszechstronnie działający superfood oczyszczający organizm, bogaty w witaminy i minerały. Jest w nim dużo białka, ale biorąc pod uwagę optymalne dzienne dawki suplementu nie powinniśmy traktować jej poważnie w tej kwestii. Niemniej, warto stosować spirulinę będąc aktywnym fizycznie, bo kompleksowo wspomaga doskonałą kondycję – bez niej nie będzie masy mięśniowej! Świadoma suplementacja wymaga wiedzy!
Przeczytaj nasz artykuł o mikroelementach – dowiesz się co w praktyce da Ci zapobieganie niedoborom dzięki spirulinie: https://e-figura.pl/mikroelementy-i-ich-rola-w-organizmie-czlowieka/